Yhdistyksen uusi hallitus kaudelle 2022-2023 valittu

Yhdistyksen vuosikokous valitsi 28.3.2022 yhdistykselle uuden puheenjohtajan ja hallituksen. Vuosikokous kiitti kaksi edellistä kautta puheenjohtajana toiminutta Anssi Leinoa ansiokkaasta työstä yhdistyksen hyväksi. Leinon kausilla yhdistyksen toiminta on kehittynyt ja toiminta elpynyt. Vuosikokous valitsi uudeksi puheenjohtajaksi edellisen kauden varapuheenjohtajana toimineen Matti Eerikäisen. Eerikäinen totesikin, että Leinon kausien jälkeen yhdistyksellä on erittäin hyvä suunta jolla jatkaa yhdistyksen kehittämistä myös tulevina vuosina.

Hallitukseen valittiin jo edellisellä kaudella hallituksessa toimineet Juge Heikkilä, Päivi Kettunen ja Daniel Lindholm sekä varajäseniksi uudet kasvot, Sari Aaltonen ja Jarmo Kiuru.

Hallituksen ensimmäisessä järjestäytymiskokouksessa 4.4.2022 hallitus muodostui seuraavasti:

Puheenjohtaja Matti Eerikäinen

Varapuheenjohtaja Juge Heikkilä

Sihteeri Päivi Kettunen

Varsinainen jäsen Daniel Lindholm

Varajäsen Sari Aaltonen

Varajäsen Jarmo Kiuru

Rahastonhoitaja Jouko Seppälä