Hallituksen syyskokous

Hallitus kokoontui syyskokoukseen 11.11.2021. Asialistalla oli useita yhdistyksen toimintaan liittyviä asioita, joista tärkeimpiä olivat yhdistyksen vuonna 2021 jakamat palkinnot, uusi apurahahaku sekä tulevat jäsennäytökset ja -tapahtumat. Lisäksi hallitus pääsi uusien yhdistyksen sääntöjen tultua voimaan käsittelemään hallitukselle osoitettuja ehdotuksia uusiksi jäseniksi. Kolmen tunnin kokouksen anti oli positiivinen ja uusista päätöksistä tullaan tiedottamaan jäsenistöä lähitulevaisuudessa.

Kokoukseen osallistuivat puheenjohtaja Anssi Leinon johdolla varapuheenjohtaja Matti Eerikäinen, sihteeri Päivi Kettunen, varsinainen jäsen Juge Heikkilä ja varajäsen Daniel Lindholm. Kokous oli keväällä valitun hallituksen kolmas ja samalla ensimmäinen ”live-kokoontuminen” lähes vuoteen. Kokoustilan ja kahvitarjoilut hallitukselle tarjosi Valofirma – kiitos!