Yhdistyksen hallitus kokoontui pohtimaan koronatilannetta

Suomen elokuvaajien yhdistys F.S.C. ry:n hallitus kokoontui tänään Post Controlin tiloissa ja etänä. Lähes neljän tunnin maratonkokouksessa tehtiin paljon hyviä päätöksiä koskien mm. Sonyn jakamaa COVID-19 tukea elokuvaajille, josta yhdistyksen jäseniä tiedotetaan myöhemmin erikseen. Lisäksi päätöksiä tehtiin mm. viestinnän osalta ja päätettiin yhdistyksen kotisivujen uudistamisesta.

Hallitus on viiden toimintakuukautensa aikana kokoontunut peräti viisi kertaa yhteen tavoitteenaan parantaa yhdistyksen toimintaa ja edistää elokuvaajien asiainhoitoa yhdistyksen sääntöihin kirjattujen toimintaperiaatteiden mukaisesti.

Tällä kertaa hallituksen kokouksessa olivat läsnä puheenjohtaja Anssi Leinon johdolla varapuheenjohtaja Päivi Kettunen, varsinainen jäsen Matti Eerikäinen, varajäsen Konsta Sohlberg sekä rahastonhoitaja Jouko Seppälä.